Během středečního semináře angličtiny nás poctila svou návštěvou studentka pardubické univerzity jménem Dhángi. Pochází z Indie a právě na toto téma byla i její prezentace. Navzdory tomu, že nám ona sama sdělila, že je z prezentování velmi nervózní, byl její výstup skvělý a velmi obsáhlý. Počítala s tím, že jako studenti střední školy již budeme obeznámeni s obecnými geografickými fakty z hodin zeměpisu, a tak se zaměřila zejména na informace o kultuře a tradicích. Bezvadným nápadem byl také slide, na němž byly vypsány vžité představy, jež většinu z nás napadnou při vyřčení slova Indie.
foto Milan Volejník
Dhángi nám však většinu z nich vyvrátila a uvedla je na pravou míru. Po prezentaci následoval prostor pro naše dotazy. Vzhledem k tomu, že Dhángi svou srdečností a enthusiasmem vytvořila v učebně skvělou atmosféru, otázek byla spousta. Velmi ochotně a obsažně je zodpověděla. Dozvěděli jsme se tak mnoho, často velmi zajímavých informací. Dhángi se nebránila ani otázkám na lehce kontroverzní témata, týkající se např. stále, neoficiálně přetrvávajícího kastovního systému v její rodné zemi, a stejně tak nám vylíčila i svůj pohled na Čechy, co se jí na české nátuře líbí a co jí na nás naopak schází.
Její prezentace a celkový přístup působily neuvěřitelně vstřícně a naprosto otevřeně. Do zamračeného ospalého odpoledne vnesla najednou kupu energie, dobré nálady, úsměvu, pohody a přímo vlnu štědrosti poté, co nás všechny naprosto vážně vybídla, že pokud pojedeme někdy do Indie, musíme se
u ní stavit. Její návštěva byla velmi příjemným narušením stereotypu školního dne a jakousi injekcí prima nálady.
Zuzana Šimůnková 7.A