Důležitou součástí školního života jsou návštěvy osobností. Přinášejí s sebou kus svého světa, bezprostřední svědectví a zanechávají významnou stopu. Opakovaně „čerpáme z vlastních zásob“, pozvané osobnosti bývají často absolventy našeho gymnázia.
S našimi žáky se pravidelně setkávali svědci dějinných událostí. Druhou světovou válku jim přiblížila Zuzana Dillon, dcera zpravodajce exilové vlády a prezidenta Edvarda Beneše v Istanbulu Jaroslava Hájíčka, a Antonína Ivanovna Černyševa, veteránka Velké vlastenecké války. Na disent a underground normalizační éry zavzpomínala Jarmila Stibicová a Lumír Sokol.
Naše gymnázium navštívil i bývalý ministr spravedlnosti, poslanec Parlamentu ČR a později Evropského parlamentu Jiří Pospíšil. Velmi zaujala beseda s diplomatem a ředitelem zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynkem Kmoníčkem, stejně tak i setkání s bezpečnostním poradcem Andorem Šándorem.
Několikrát na naši školu zavítal Petr Ludwig, autor bestselleru Konec prokrastinace (2013). O záludnostech světa lidské sexuality žáky poučil gynekolog a sexuolog Radim Uzel, o nebezpečí návykových látek poté zakladatelé neziskové organizace Drop In Jiří Presl a Ivan Douda.
Z oblasti přírodních věd připomeňme alespoň návštěvy astronoma Sergeje Šugarova či opakované přednášky mikrobioložky Vladimíry Loydové.
Svět médií i některé aktuální události žákům přiblížily žurnalistky Nora Fridrichová a Lenka Klicperová. Moderování pásma připomínajícího události sametové revoluce se roku 2019 ujala Jolana Voldánová.
Z nenápadného studenta Karla Kováře se stal uznávaný youtuber Kovy. I on se po maturitě vrátil na své gymnázium, aby besedoval s žáky.
O kontakt se světem hudby se postaraly legendární postavy české písničkářské scény Jaroslav Hutka a Jiří Dědeček, mladší generaci hudebních tvůrců pak zastupoval Albert Černý, zpěvák skupin Charlie Straight a Lake Malawi.
Velkou událostí bylo roku 2014 setkání s panem Jindřichem Hojerem, který se stal spisovateli Jaroslavu Foglarovi předobrazem Jindry Hojera z legendárního klubu Rychlých šípů.
Navštívil nás i režisér Tomáš Magnusek, autor kontroverzního snímku Bastardi.
O historii nás poučil vídeňský historik Lothar Höbelt, archeolog Jan Jílek, historik a znalec střelných zbraní Jan Tetřev, badatelé se zaměřením na události druhé světové války Filip Procházka a Vojtěch Kyncl.
Hosté s sebou přináší i vzácné předměty. Nezapomenutelné byly např. návštěvy znalce přírody i mytologií Tomáše Pavlíka, během nichž mezi studenty koloval vešebt, ukazována byla hlava mumie a bylo možno nahlédnout do skvostného samizdatového výtisku díla Bohuslava Reynka.
Martin Štěpánek, jazyková korektura Gabriela Blatná