Dne 27. 3. 2024 byla v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky vernisáží zahájena výstava s názvem “Noční směna” organizovaná pardubickým talentcentrem Technecium Pardubice. Na výstavě se představily středoškolské studentské vědecko-technické projekty připravované ve spolupráci s tímto talentcentrem. Bylo tak přítomno široké spektrum prací od humanitních oborů přes medicínu až po vývoj raketových paliv či stavbu malých satelitů.
Na této výstavě byly instalovány i práce studentů naší školy, kteří zde vystavili své projekty zařazené do soutěže Středoškolská odborná činnost.
Šimon Špilar (7. A) pracoval v rámci SOČ na tématu Aplikace hodnoty klíčové osoby při valuaci firmy, kdy se zaměřil na kvantifikaci hodnoty klíčové osoby v konkrétních případových studiích.
Zdeno Sekerák (7. A) vystavil druhou generaci svého UAV (bezpilotního letounu) v rámci projektu Ernst Mach 05, který má za cíl dosáhnout rychlosti 0,5 mach s pomocí pulzačního tryskového motoru.
David Theodor Nimrichtr (8. A) na výstavě představil několik svých dlouhodobých projektů: analýzu družicových snímků, stratosférický balón, arktickou environmentální sondu, a robotickou ponorku (ROV). Dále zde vystavil práci Vývoj a testování didaktického spektrometru, v rámci níž vyvíjel učební pomůcku pro výuku chemie a fyziky.
Práce byly ve dvoraně Poslanecké sněmovny vystaveny do 5. dubna k nahlédnutí pro procházející poslance a další veřejnost. Akci zastřešoval ministr zemědělství Marek Výborný, který se během vernisáže sám přišel na práce podívat. Za možnost účastnit se akce děkujeme jak jemu, tak celému talentcentru Technecium Pardubice.
Foto: Šimon Špilar, David Theodor Nimrichtr
Šimon Špilar, Zdeno Sekerák 7. A , David Theodor Nimrichtr 8. A